Kurser - Sydvestjylland

Sydvestjylland

Viden i bevægelse

  • @navn
     
    Efterfødsel m/barn.
    Start: 01.05.18
    tirsdag 09:00
    Bente Løkke Klemmensen
    Varde, Bevægelseshuset
  • @navn
     
    Efterfødsel m/barn.
    Start: 14.08.18
    tirsdag 09:00
    Bente Løkke Klemmensen
    Varde, Bevægelseshuset
  • @navn
     
    Efterfødsel m/barn.
    Start: 19.06.18
    tirsdag 10:45
    Bente Løkke Klemmensen
    Varde, Bevægelseshuset
  • @navn
     
    Pilates
    Start: 20.09.18
    torsdag 09:00
    Lena Ramling
    Varde, Bevægelseshuset
  • @navn
     
    Pilates
    Start: 20.09.18
    torsdag 10:00
    Lena Ramling
    Varde, Bevægelseshuset
  • @navn
     
    Qi Gong - hensyntagende
    Start: 19.09.18
    onsdag 09:00
    Mette Byskov
    Varde, Bevægelseshuset
  • @navn
     
    Yoga - Helle Hallen
    Start: 11.09.18
    tirsdag 09:30
    Maria Jensen
    Årre, Hellehallen
 

Er startet

  • @navn
     
    Efter / Efterfødsel
    onsdag 09:15
    Bente Løkke Klemmensen
    Varde, IFV
  • @navn
     
    Efterfødsel m/barn.
    tirsdag 10:45
    Bente Løkke Klemmensen
    Varde, Bevægelseshuset
  • @navn
     
    Guitarspil for letøvede
    onsdag 19:00
    Claus Jørgensen
    Varde, Sct. Jacobi skole
  • @navn
     
    Pandorakoret
    mandag 19:00
    Søren Abel
    Varde, Brorsonskolen
  • @navn
     
    Træning i varmt vand
    tirsdag 17:00
    Sylvia Hilmarsdottir
    Varde, Lunden Varde
  • @navn
     
    Træning i varmt vand
    onsdag 16:00
    Sylvia Hilmarsdottir
    Varde, Lunden Varde
  • @navn
     
    Træning i varmt vand
    tirsdag 15:00
    Sylvia Hilmarsdottir
    Varde, Lunden Varde
  • @navn
     
    Træning i varmt vand
    tirsdag 18:00
    Sylvia Hilmarsdottir
    Varde, Lunden Varde
  • @navn
     
    Træning i varmt vand
    tirsdag 16:00
    Sylvia Hilmarsdottir
    Varde, Lunden Varde
  • @navn
     
    Træning i varmt vand
    onsdag 15:00
    Sylvia Hilmarsdottir
    Varde, Lunden Varde
  • @navn
     
    Træning i varmt vand
    tirsdag 19:00
    Sylvia Hilmarsdottir
    Varde, Lunden Varde
  • @navn
     
    Vandgymnastik Bramming
    fredag 11:00
    Kirsten Gjerluf Christensen
    Bramming, Bramming Svømmehal
  • @navn
     
    Vandgymnastik Bramming
    fredag 10:00
    Kirsten Gjerluf Christensen
    Bramming, Bramming Svømmehal
  • @navn
     
    Vandgymnastik Ribe
    tirsdag 08:15
    Kirsten Gjerluf Christensen
    Ribe, Ribe Svømmebad
  • @navn
     
    Vandgymnastik Ribe
    tirsdag 13:10
    Kirsten Gjerluf Christensen
    Ribe, Ribe Svømmebad
  • @navn
     
    Yoga
    mandag 09:00
    Lone Ellegaard Eriksen
    Varde, Bevægelseshuset
  • @navn
     
    Yoga - Hensyntagende
    mandag 10:45
    Lone Ellegaard Eriksen
    Varde, Bevægelseshuset
  •  
     
    Yoga - Hensyntagende
    mandag 12:30
    Lone Ellegaard Eriksen
    Varde, Bevægelseshuset
 

Klik på det enkelte kursus/foredrag for mere information og tilmelding.